Devrekani HEM Kursiyerleri Çocuklar İçin 350 Adet Atkı ve Bere Ördü.

Devrekani HEM Kursiyerleri Çocuklar İçin 350 Adet Atkı ve Bere Ördü.

Devrekani’de Islah Edilmeyen Çay Taştı , Çiftçinin Ürünü Sular Altında Kaldı.

Devrekani’de Islah Edilmeyen Çay Taştı , Çiftçinin Ürünü Sular Altında Kaldı.

Yunus Emre İlkokulundan SMA Hastası Ela ve Berat Bebeğe Yardım Eli

Yunus Emre İlkokulundan SMA Hastası Ela ve Berat Bebeğe Yardım Eli

Orman İşçileri Kura Sonuçları Açıklandı .İşte Asil ve Yedek Liste !!

Orman İşçileri Kura Sonuçları Açıklandı .İşte Asil ve Yedek Liste !!

3 BİN 250 ERKEK BEKÇİ ALIMI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

3 BİN 250 ERKEK BEKÇİ ALIMI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

Ak Parti’den Devrekani’de Aday Tanıtım Toplantısı
 • Ana Sayfa » Genel
 • 21 Ocak 2019 - 20:38:53
Ak Parti’den Devrekani’de Aday Tanıtım Toplantısı

AK Parti, Devrekani’de aday tanıtım toplantısı düzenledi. Devrekani Belediye Başkan adayı Engin Altıkulaç, “İlçemizde yıllardan beri biriken bir türlü çözülemeyen çözülmesi için gayret gösterilmeyen çok ciddi problemler var. Bunları biliyoruz ve çözeceğiz” dedi. AK Parti, Devrekani’de belediye başkan adayı Engin Altıkulaç için tanıtım töreni düzenledi. Programa TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kastamonu Milletvekili […]

AK Parti, Devrekani’de aday tanıtım toplantısı düzenledi. Devrekani Belediye Başkan adayı Engin Altıkulaç, “İlçemizde yıllardan beri biriken bir türlü çözülemeyen çözülmesi için gayret gösterilmeyen çok ciddi problemler var. Bunları biliyoruz ve çözeceğiz” dedi.

AK Parti, Devrekani’de belediye başkan adayı Engin Altıkulaç için tanıtım töreni düzenledi. Programa TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Tanıtım programının açılış konuşmasını yapan Devrekani İlçe Başkanı Hayri Melezoğlu, “AK Parti tarafından düzenlenen aday tanıtım programımızı bugün gerçekleştiriyoruz. 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin memleketimize, Devrekâni’mize ve tüm adaylarımıza hayırlara vesile olmasını diliyorum. Programımıza katılan, emeği ve katkısı geçenlere de teşekkür ediyorum” dedi.

Devrekâni Belediye Başkan adayı Engin Altıkulaç konuşmasında şunları ifade etti:

“Ben bu yola kendimi bir yerde görmek için değil memleketimi bir yerde görmek için çıktım. 20 yılı aşkın bir zamandır 854 kilometrekarelik Devrekani coğrafyasında 8 mahallede 54 köyde 200’e yakın köy mahallelerinde ayak basmadığımız yeri kalmayan Devrekani’de sorunları öncelikleri ve ihtiyaçları da çok iyi bildiğimi düşünüyorum. Görev alanımız tarım ve hayvancılık, şimdiye kadar dünyadaki ve Türkiye’deki gelişmeleri ilçemize entegre etmek için elimizden gelen her şeyi yaptık. İlçemizde yıllardan beri biriken bir türlü çözülemeyen çözülmesi için gayret gösterilmeyen çok ciddi problemler var. İlçe merkezimiz de ana yollar bile yapı çalışmaları bahane edilerek yapılabilecekler varken duyarsız bir belediyecilik anlayışı yüzünden hala yapılmamıştır. İlçemizde bir çocuk parkı yoktur, insanlar çocuklarını Kastamonu’ya götürmektedir. İlçemizde kültür merkezi söz verilmesine rağmen hala yapılmamıştır. İlçemize yapılacak olan organize hayvancılık projemizin faaliyete geçmesi ile ilçemizde işsizlik problemi büyük ölçüde bitecek, çiftçilerimizin pazarlayamadıkları ürün kalmayacaktır. Proje kapsamında 98 adet hayvancılık işletmesi, et işleme tesisi ve et ürünleri mamul tesisi bulunacak ve bu proje ile planlanan biogaz tesisi ile enerji üretimi de yapılacak. İlçemizde araç parkı konusunda büyük problemler yaşanmaktadır. Mevcut ovalı pazarımızın altını kapalı otopark yapıp, üstünü de kapatıp güzel bir Pazar yeri ve otopark yeriş haline getireceğiz. Kadınlar Pazarı da burada olacak. Kulaksızlara yapılan baraj ile büyük bir alanda sulama yapılıyor, ama hala Devrekani de su sıkıntısı yaşanıyor, bunu da biz seçildiğimizde halledeceğiz.”

DOĞAN ÜNLÜ

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü de “Yerel seçim atmosferine girdiğimizde Devrekani’de 4 tane belediye başkan aday adayımız oldu. Hepsi bizim için değerliydi. Genel merkezimizin takdiriyle Engin Altıkulaç’ı Devrekani Belediye Başkan adayı olarak belirledik. Allah yolunu açık etsin. Sizlerin takdiriyle başarılı olacağını inanıyorum. 31 Mart akşamı Devrekani’yi de AK Belediyecilikle tanıştıracağız. Devrekani’mize birçok hizmetler yapıldı. Devrekani’mize Cumhurbaşkanımız ve AK Parti çok önem veriyor. Devrekani kavşağını bitirmek AK Parti’ye nasip oldu. Birçok hizmette Milletvekilimiz Hakkı Köylü’nün çok emeği var. Devrekani AK Belediyecilikle buluştuğunda yapılacak birçok hizmetimiz var. Bizim amacımız hizmet etmek. Hedefimiz 2023, 2053, 2071’e kararlılıkla yürümek. Devrekani’yi AK Parti belediyeciliği ile tanıştıracağız” dedi.

TAHSİN BABAŞ

Belediye Başkanı Tahsin Babaş ise, “2014’te Kastamonu’da AK belediyeciliği başlattık. Çokta başarılı olduğumuza inanıyorum. Bugüne kadar bin 100 proje yaptık. İddia ediyorum, Türkiye’de belediyecilik alanında birinciyiz. Biz AK belediyeciliği iyi anladık. Tevazu dedik, samimiyet dedik, gayret dedik. Bunları bir araya getirdik ve çalışmalarımızda birlik ve beraberliği yakalayarak Kastamonu’ya hizmet ettik ve etmeye devam ediyoruz. Hem merkezde hem de ilçelerimizde birlik ve beraberlik içinde AK Belediyecilikle hizmetlerimizle halkı buluşturacağız. Burada birbirimize yardımcı olacağız. Bütün ilçelerimizde birlik ve beraberlik içerisinde hizmet verdik, vermeye devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde bütün Kastamonu’yu imar etmeye, gönülleri fethetmeye devam edeceğiz. Bizim liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan hem Türkiye’yi imar etmiş, hem de gönülleri fethetmiştir. Bizde onun yolunda yerel yönetimler olarak gönülleri fethetmeyi ihmal etmeyeceğiz. Kastamonu’da sosyal projeler konusunda o kadar çok iş yaptık ki, Türkiye’de 1’inci olduk. Bunlar birlik ve beraberlikle oluyor. Merkezi yönetimle yereli birleştiriyoruz. Hep beraber işleri takip ediyoruz. Şu 15 gün içerisinde Kastamonu’ya 100 milyon TL’lik yatırım ihalesi yapıldı. Ekonominin dara düşürüldüğü şu zamanda Kastamonu’nun ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor. Her ay bir Bakanımız geliyor. Sayın Bakanlarımızda Kastamonu için lazım olan bütün yatırımları bize vermeye devam ediyor” şeklinde konuştu.

METİN ÇELİK

AK Parti Milletvekili Metin Çelik ise Devrekani adaylarının tecrübeli bir isim olduğundan bahsederek şunları söyledi:

“Bize düşen birlik ve beraberlik. AK Parti’nin kurulduktan sonra tek bir hedefi olmuştur. O da milletimizin refah düzeyini arttırmak, aldığı hizmetleri dünyanın en gelişmiş ülkelerde alınan hizmetlerin üzerine çıkarmak, Türkiye’yi yüceltmek, Türkiye’mizi uluslararası alanda en ileri devletler arasına sokmak. Eskisi gibi gündemi belirlenen değil, dünyada, bölgesinde gündem belirleyen bir ülke haline getirmekti. 16 yıldır AK Parti’nin yaptığı farklı bir şey yok. ‘Türkiye’de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ diyerek yola çıkan AK Parti, hedeflerini bir bir hayata geçirdi. Yıllar içerisinde Türkiye’nin büyük sorunlarını sorun olmaktan çıkardık. Fakat kolay olmadı. AK Parti’nin önüne değişik şekillerde engeller çıkarıldı. Darbe girişimleri, parti kapatma davaları, ekonomik operasyonlar. Hepsinin sizlerin desteğiyle ortadan kaldırdık. Hepsini engelledik. Türkiye asla yolundan sapmadı. Yoluna liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile devam ediyor. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak seçimler koyduğumuz hedeflere ulaşama da çok çok önemli bir tarih. Türkiye’yi zora sokmak isteyenlere, Türkiye’yi yolundan döndürmek isteyenlere en güzel cevabı bundan önce olduğu gibi bundan sonrada sizler vereceksiniz. Bakın 31 Mart’tan Türkiye’nin önü ardına kadar açılacak. 2023’e kadar bir daha inşallah seçim yok. 4 yıl projelere yoğunlaşacak. El birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz. Karşımızda bir ittifak var. Hedefleri AK Parti’yi zora sokmak. Şunu söylüyorlar, milletin onayıyla yürürlüğe gire Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni ortadan kaldıracaklarmış. Bunun içinde 31 Mart’ı fırsat olarak görüyorlar. Bu millet verdiği karardan asla dönmez. Terör örgütüyle işbirliği yapan partilerle, işbirliği yapanlarla bizim milletimizin işi olmaz. Onlara fırsat vermez. 31 Mart bunun için çok önemli. AK Parti tüm Türkiye’de çok güçlü. Bizim tek amacımız hizmet”

HAKKI KÖYLÜ

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü ise memleketi Devrekani’de belediyeyi kazanmak adına tüm güçleriyle çalışacaklarını ifade etti ve şunları söyledi:

“Yeni bir Devrekani için, Devrekani’yi ayağa kaldırmak için yeni bir adım attık. 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için başta belediye başkan adayımız olmak üzere, Belediye Meclis üyesi ve İl Genel Meclisi adaylarımızı tespit ettik. Türkiye’nin üzerinde oynanan çok ciddi oyunlar var. Bunlar bin yıldır devam ediyordu. Sevr Antlaşmasıyla Türkiye’ye dayatmak istediklerini yapamayan ve bunu içine sindiremeyen bazı gruplar, aynı şeyi bugün başka şekilde yapmaya çalışıyorlar. Ülkemizin güneyindeki hareketliliğin 1’inci sebebi budur. Türkiye’yi parçalamak, oradan bir devlet çıkarmak, Türkiye’yi zayıflatmak, özellikle de ekonomisini çökertmek. Bunun için yapmadıkları hiçbir şey kalmadı. Bu memleket en zayıf zamanda boyun eğmediyse, bugünkü güçlü Türkiye hiç kimseye boyun eğmez. Sayın Cumhurbaşkanımızla, Sayın Devlet Bahçeli bir araya geldiler ve Cumhur İttifakı’nı kurdular. Türkiye’ye yapılan saldırılara karşı kurulan bir ittifaktır. Bu ittifak seçim meselesi değildir. Bunun çok ötesinde devlet için yapılmış bir ittifaktır. Bütün MHP kadrolarına teşekkür ediyoruz. Bize düşen şudur. Kırmadan, dökmeden, kimseye hakaret etmeden bu seçimi yürüteceğiz. Cumhur İttifakı’na düşen budur. Yapacaklarımızı, yapmak istediklerimizi milletimize anlatacağız. O şekilde bir seçim yapacağız. 2002 seçimlerinde iktidar olduk, 2003 bütçesini hazırladık. Bu bütçede Türkiye’de yatırıma konulan ödenek 13 milyar TL idi. 2002’den bu tarafa Kastamonu’ya yapılan yatırım ise, 13 milyar TL. Hala devam eden yatırımlar var. Devrekani’de önemli yatırımlar var. Devlet hastanemiz, meslek yüksek okulumuz, Devrekani Kavşağı. Devrekani’de bir yurda ihtiyaç var. Yurt olmayınca öğrenci gelmiyor. Yurdun sözünü de aldık. Bu sene inşaatına başlayacağız. İstanbul’dan değerli bir işadamımız Hasan Çolakoğlu, yurt yapımı için bize söz verdi. Devrekani’de öğrenciye hitap eden yerler yok. Öğrenciye hitap eden yerler olunca, öğrencileri burada tutabiliriz. Yurt olduğunda daha çok öğrenci getirebiliriz. Bu da Devrekani’ye ve ekonomisine çok büyük katkı sağlayacaktır”

Doğalgazın Devrekani’ye gelmesinin çok kolay olmadığını ifade eden Milletvekili Köylü, “Doğalgaz Devrekani için çok önemli. Henüz doğalgazın ulaşmadığı noktalar var. Seçimden sonrada bununla ilgileneceğiz. Devrekani için en önemli projelerden biri Organize Hayvancılık Bölgesi. 35-40 bin hayvanın beslendiği bir Organize Hayvancılık Bölgesi kuruyoruz. İşlemleri bitti. Yatırım programına başlayacağız. Onu da bu sene yapacağız. Bu sadece 40 binin hayvanın beslenmesi değil, ayrıca bir Hayvancılık Entegre Tesisi kurulacak. Devrekani başka bir Devrekani olacak. Sizlerden ricamız merkezi iktidarla yerel yönetimi birleştirmek. Gayemiz memleketimize, Devrekani’ye hizmet etmek. Yıllarca bunun için çalışıyoruz” dedi.

Kaynak : Cengiz Muhziroğlu

AK Parti’den Devrekani’de aday tanıtım töreni

Devrekani Haber Yorumlar
 • Etiketler

You must be logged in to post a comment.

1. Amatör LİG PUAN DURUMU
 • Takımlar
 • O
 • G
 • B
 • M
 • AV
 • P
 • 1-Taşköprü Spor
 • 2
 • 2
 • 0
 • 0
 • 7
 • 6
 • 2-Devrekani Belediye Esnaf Spor
 • 2
 • 2
 • 0
 • 0
 • 3
 • 6
 • 3-Kastamonu Yolspor
 • 2
 • 1
 • 1
 • 0
 • 1
 • 4
 • 4-Seydiler Spor
 • 1
 • 1
 • 0
 • 1
 • 1
 • 3
 • 5-Cide Belediye Spor
 • 2
 • 1
 • 0
 • 1
 • 0
 • 3
 • 6-Kastamonu Orman Spor
 • 2
 • 0
 • 1
 • 1
 • -4
 • 1
 • 7-Tosya Spor
 • 2
 • 0
 • 0
 • 2
 • -2
 • 0
 • 8-Çatalzeytin Spor
 • 2
 • 0
 • 0
 • 2
 • -6
 • 0
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz